Pasirašytas susitarimas plėtoti jūrines kompetencijas suskystintų dujų segmente

Trečiadienį tarptautinė energijos terminalų operatorė AB „KN Energies“ (KN), suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo-saugyklos „Independence“ techninė operatorė UAB „Hoegh LNG Klaipėda“ ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) pasirašė trišalį susitarimą, kuriuo įsipareigojo plėtoti ir auginti jūrininkų kompetencijas, reikalingas SGD laivų-saugyklų bei SGD dujovežių aptarnavimui, valdymui ir priežiūrai.

Susitarimą pasirašė „KN Energies“ Komercijos direktorius Mindaugas Navikas, „Hoegh LNG Klaipėda“ vadovas Mindaugas Petrauskas ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclav Stankevič. Organizatorių nuotr.

AB „KN Energies“ generalinio direktoriaus Dariaus Šilenskio teigimu, įvertinus geopolitinę situaciją, toks žingsnis yra sveikintinas ir toliaregiškas, užtikrinant jūrininkų kompetencijų, reikalingų SGD laivams-saugykloms ir SGD dujovežiams aptarnauti, auginimą Lietuvoje bei Europoje.

„SGD terminalas su laivu-saugykla „Independence“ yra kritinė infrastruktūra, užtikrinanti Lietuvos ir regiono energetinį saugumą ir nepriklausomybę. Labai svarbi saugumo užtikrinimo dalis yra šį terminalą valdančių ir operuojančių žmonių kompetenciją ir įgūdžiai, taigi jaunosios jūrininkų kartos kompetencijų ugdymas šioje specifinėje srityje tikrai reikalingas. Paruošti šios srities ekspertai ne tik atlieps jūrinės bendruomenės lūkesčius, bet ir stiprins Lietuvos kaip jūrinės valstybės patrauklumą ir konkurencingumą“, – pranešime cituojamas „KN Energies“ vadovas.

Trišalį susitarimą dėl jaunųjų jūrininkų kompetencijų ugdymo pasirašė „KN Energies“ Komercijos direktorius Mindaugas Navikas, „Hoegh LNG Klaipėda“ vadovas Mindaugas Petrauskas ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclav Stankevič. Jos pagrindu LAJM įsipareigojo peržiūrėti ir koreguoti jūrinių studijų programas siekiant studentams suteikti daugiau žinių apie SGD terminalų ir SGD dujovežių priežiūrą, valdymą bei aptarnavimą, o KN kartu su „Hoegh LNG Klaipėda“ – sudaryti sąlygas mokamai studentų praktikai ir paskaitoms terminale bei finansuoti šią veiklą.

Pagal susitarimą KN kartu su „Hoegh LNG Klaipėda“ įsipareigoja sudaryti sąlygas iki dviejų studentų mokamai praktikai laive-saugykloje, kuri truks iki pusmečio. Taip pat studentams bus organizuojamos praktinės paskaitos, kurių metu „Independence“ terminale vadovaujantys jūrininkai pasidalins darbo specifika ir gerąja darbo SGD dujovežiuose praktika.

„KN Energies“ kompensuos kitas su kadetų praktika susijusias išlaidas bei mokės rinkos lygį atitinkantį atlygį už praktiką. Po studijų abi bendrovės pasilieka teisę pateikti darbo pasiūlymus geriausiems studentams.

Išsakytos mintys dėl susitarimo. Iš kairės Gintautas Kutka, Lietuvos laivų savininkų asociacijos vyk. direktorius ir Valdas Rakutis, Seimo jūrinių reikalų komisijos pirmininkas

Numatoma, kad studijų programos bus atnaujintos ir praktika studentams terminale bus pasiruošta teikti nuo 2025 metų.